Home » Zakładanie spółek » Bezpieczny zakup spółki

Bezpieczny zakup spółki

KONIECZNIE ODWIEDŹ NASZĄ STRONĘ GŁÓWNĄ! KLIK

Zakup gotowych spółek cieszy się wciąż wzrastającym zainteresowaniem. Jest tak gdyż osoby decydujące się na założenie firmy chcą jak najszybciej rozpocząć prowadzenie działalności, pomijając przy tym wszelkie kwestie formalne. Kupując spółkę przedsiębiorca ogranicza swoje obowiązki do złożenia podpisu na umowie spółki, a jej założenie trwa maksymalnie 2 dni.

Postanawiając kupić gotową spółkę przedsiębiorca powinien jednak zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii. Po pierwsze, skorzystaj z usług profesjonalnej i doświadczonej firmy ze zweryfikowaną historią działalności.

Po drugie sprawdź, czy spółka którą jesteś zainteresowany oby na pewno jest czysta, a więc czy nie prowadziła pod sobą działalności gospodarczej. W tym celu warto poprosić o zaświadczenie o niezaleganiu spółki w podatkach z Urzędu Skarbowego, w opłacaniu składek do ZUS, a także o roczne sprawozdania finansowe. Spółkę możemy też samodzielnie sprawdzić w bazach dłużników.

Ostatnią kwestią na którą bezwzględnie należy zwrócić uwagę jest fakt, czy właściciel spółki jest jej pierwszym właścicielem. W celu uzyskania tych informacji możemy udać się do sądu rejestrowego, który wyda nam pełen odpis z KRS danej jednostki. Dlaczego jednak jest to tak ważne? Na rynku funkcjonuje mnóstwo firm skupujących prawie za darmo spółki, a kolejno sprzedające je jako zupełnie nowo Przedsiębiorca tym sposobem nie jest jednak w stanie zagwarantować nam, że spółka jest czysta i niezadłużona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *