Home » Zakładanie spółek » Definicja spółki offshore

Definicja spółki offshore

Spółki offshore w największym skrócie są spółkami zakładanymi w tzw. „rajach podatkowych”. Łącznie na świecie istnieje około 60 rajów podatkowych spośród których można wymienić np. Panama, Belize, Seszele. Zagraniczne firmy zarejestrowane na terytorium rajów podatkowych są zwolnione od płacenia podatków, prowadzenia firmowych rachunkowości, jak również składania sprawozdań finansowych.

Spółki offshore prowadzą działalność międzynarodową, a podlegają jedynie pod jurysdykcję jedynie kraju, w którym były zarejestrowane i nie może zostać skontrolowana ze strony Urzędów Skarbowych krajów trzecich. Funkcjonowanie w rajach podatkowych daje gwarancję wysokiego poziomu poufności, co powoduje tak duże zainteresowanie spółkami offshore.

Rejestracja spółki w typie offshore wymaga od przedsiębiorcy stworzenia formuły organizacyjnej podmiotu gospodarczego, która odpowiadałaby dostępnym formom prawnym na terenie danego państwa. Najpopularniejszą formą okazuje się lokalna odmiana spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a także spółki akcyjnej. Często zakłada się również spółki komandytowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *