Home » Zakładanie spółek » Dokumenty rejestracyjne

Dokumenty rejestracyjne

Rejestracja spółki to proces bardzo złożony. Każdy podmiot musi pamiętać o tym, że ważne jest zachowanie odpowiedniej formy wniosku rejestracyjnego i dołączenie kompletu wymaganych dokumentów. Aby nie było problemów przy rejestracji należy pamiętać o :

1. Dokumentach  notarialnych

↔ mam tutaj na myśli umowę spółki, która pod rygorem nie ważności musi być zawarta w formie aktu notarialnego, nie zachowanie takiej formy spowoduje, że umowa spółki nie zostanie skutecznie zawiązana, obok umowy potrzebne są także notarialnie potwierdzone podpisy członków zarządu spółki.

2. Dokumenty z KRS

↔  przy rejestracji spółki wymagane jest dostarczenie wypełnionych, specjalnych formularzy jakie narzuca Krajowy Rejestr Sądowy
  KRS-WE formularz, którzy będzie zawierał wszystkie potrzebne dane wspólników
  KRS-WK w tym dokumencie z kolei pojawią się informację na temat członków zarządu
  KRS-WM formularz, który będzie określał przedmiot działalności spółki

To najważniejsze dokumenty jakie powinny się pojawić. Może się okazać, że obok nich wspólnicy mają dołączyć inne formularze jak: KRS-WA, KRS-WH, KRS-WL, KRS-ZN oraz samodzielnie napisane oświadczenia.

Jak widać jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Może przerazić ten spis koniecznych formularzy. Może lepiej skorzystać z łatwiejszej formy jaką jest  rejestracja za pomocą wyspecjalizowanych firm, dla których rejestracja nie ma tajemnic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *