Home » Sprzedaż spółek » Działalność w formie jednoosobowej spółki z o.o.

Działalność w formie jednoosobowej spółki z o.o.

jednoosobowa-spolka-zooSpółka z o.o. najczęściej wybierana forma prowadzenia działalności, pozwala na ograniczenie odpowiedzialności za zobowiązania finansowe więc czemu by tak nie zacząć prowadzić działalności jednoosobowej w formie spółki z o.o.. Prawo pozwala Nam na takie działanie więc do dzieła, skoro nic nie stoi na przeszkodzie.

Ciekawe tylko czy nie będziemy mieć problemu z prowadzeniem takiej spółki, skoro jej struktura organizacyjna opiera się na Zgromadzeniu Wspólników, Zarządzie, Radzie Nadzorczej lub Komisji Rewizyjnej. Podmiot przedsiębiorczy zawsze sobie poradzi, ale czy na pewno?

Będąc jedynym wspólnikiem spółki będziemy zarazem jednym członkiem zarządu i tutaj pojawia się problem, bo wszelkie transakcję jakie będą zawierane między Nami a Naszą spółką będziemy musieli zawierać w formie aktu notarialnego, co oznacza, że notariusz zostanie Naszym przyjacielem a my będziemy mieć ogromne koszty.

Plusy pojawiają się jeśli będziemy zwoływać Zgromadzenie Wspólników, bo tylko my na nim będziemy. Nie będzie problemu z podejmowaniem decyzji, bo zasada większości nie będzie obowiązywać. Sporządzanie protokołu z prowadzonej działalności , z którego nie zostaniemy zwolnienie również nie będzie skomplikowane bo w spółce jednoosobowej wystarczy, że jeden wspólnik taki protokół podpisze.

Musimy pamiętać o tym, że jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą będziemy musieli płacić składki ZUS obowiązkowo.

Filarem takiej spółki będziemy wyłącznie my, to my będziemy o wszystkim decydować, jednak czy czasem nie potrzebny jest punkt widzenia innej strony, która ukaże problem w zupełnie innym świetle?