Home » Wirtualne biuro » Dzieje wirtualnych biur

Dzieje wirtualnych biur

Historia wirtualnego biura sięga roku 1994. To wtedy powstało pierwsze takie biuro.

Ralph Gregory, czyli osoba która wpadła jako pierwsza na ideę wirtualnego biura miał dość sztywnych warunków. Wraz z postępem nauki i techniki coraz mniej zawodów wymagało pracy w biurze, gdyż równie dobrze można było wykonywać je w domu. Gregory chciał stworzyć elastyczne miejsce pracy do dyspozycji dla wszystkich gdy tylko będą tylko tego potrzebować.

Twórca e-biura stwierdził, że ze wszystkich rzeczy, które potrzebne są do pracy nowoczesnemu przedsiębiorcy najbardziej konieczne są: dostęp do maila, telefonu, faksu oraz możliwość spotkań z klientami w odpowiednich warunkach. Przestali oni potrzebować wynajmowania w pełni wyposażonego biura z sekretarką. Jego pomysł był świetny i już w roku otwarcia pierwszego wirtualnego biura znalazł pierwszych klientów.

Początkowo biura mieściły się w nie wielkich miejscowością, jednak rozwój wirtualnych biur pokazał, że ich miejsce znajduje się w wielkich miastach, gdyż klienci potrzebują możliwości promocji swojej firmy poprzez umieszczenie prestiżowego adresu na wizytówce.

 

Comments are closed.