Home » Zakładanie spółek » Firma jako jednoosobowa działalność!

Firma jako jednoosobowa działalność!

Działalność gospodarcza jest zarobkową działalnością wytwórczą, budowlaną, handlową, usługową oraz poszukiwaniem, rozpoznawaniem i wydobywaniem kopalin ze złóż, a także działalnością zawodową, pod warunkiem, że jest ona wykonywana w sposób ciągły i zorganizowany.

Przedsiębiorcą może być:
– osoba fizyczna,
– osoba prawna,
– jednostka organizacyjna, która nie jest osobą prawną, ale posiada zdolność prawną,
– wspólnicy spółki cywilnej.

Krok po kroku do jednoosobowej działalności gospodarczej…
Sporą zaletą jednoosobowej działalności gospodarczej jest brak wymogu posiadania wkładów własnych, czyli kapitału zakładowego. Obowiązkiem jest złożenie wniosku o wpis do CEIDG. Jak sama nazwa wskazuje, jednoosobowa, czyli wszystko spoczywa na jednej osobie. Przedsiębiorca musi w pełni kontrolować prowadzoną przez siebie działalność. Oczywiście może liczyć tutaj na wsparcie bliskich, a także zatrudniać czynniki zewnętrzne jak księgową. Odpowiada on wraz z małżonkiem całym swoim majątkiem za zobowiązania firmy.

SŁUŻYMY CI POMOCĄ!
Jeżeli chcesz otworzyć firmę w postaci jednoosobowej działalności gospodarczej, to skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy w sposób jak najbardziej korzystny przeprowadzą za Ciebie całą procedurę rejestracji. Podejmij współpracę, podejmij kroki do bezpiecznej działalności.

One Response so far.

  1. Agata pisze:

    Jednoosobowa działalność jest o tyle prostsza, że dotyczy niszowego obszaru. Mam małą firmę copywriterską i ta praca sprawia mi wiele radości. Jednak teraz przyszedł taki czas w działalności, że muszę zdecydować o wyborze księgowości. I do tej pory nie wiem czy jako jednoosobowa działalność powinnam skorzystać z usługh biura takiego jak http://generaloutsource.pl/ czy zainwestować w księgowość online?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: