Home » Zakładanie spółek » Funkcjonowanie spółki z o.o.

Funkcjonowanie spółki z o.o.

prowadzenie-spolki-z-o-oSpółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie należy do grona spółek, którymi łatwo się zarządza. Część zmian dotyczących działalności spółki należy wprowadzać na podstawie zmian w umowie spółki, do zarządzania sprawami spółki wyłaniany jest zarząd oraz inne organy, które mają koordynować funkcjonowanie spółki. Wszystkie te procedury mogą znacznie utrudniać prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki z o.o..

Czy istnieją jakieś sposoby, które pomogą w usprawnieniu funkcjonowania spółki?

Przedsiębiorcy znani są z tego, że poszukują bardzo różnych rozwiązań, które ułatwią prowadzenie własnej firmy. Jeśli chodzi o spółkę z o.o. podmioty gospodarcze decydują się na:

• zawarcie w umowie zapisu, który przewidywać będzie maksymalną wysokość kapitału zakładowego oraz jego termin podwyższenia umożliwi to podwyższenie kapitału zakładowego spółki bez konieczności wprowadzania zamian w umowie,
  • w celu ułatwienia reprezentacji spółki ustanawiany jest prokurent, jeśli udzielona zostanie prokura samoistna jedna osoba będzie miała możliwość samodzielnego reprezentowania spółki we wszystkich czynnością z tego zakresu.

Poszukiwane są różne rozwiązania w celu optymalizacji prowadzonej działalności gospodarczej, część usprawnień mogą stosować wyłącznie podmioty gospodarcze, które sporządziły umowę spółki w formie aktu notarialnego. W przypadku skorzystania z systemu teleinformatycznego wspólnicy spółki mają jedynie ograniczone możliwości kształtowania postanowień umowy.

2 komentarze so far.

1. Irka napisał(a):