Home » Zakładanie spółek » Gruntowne zmiany w systemie S24

Gruntowne zmiany w systemie S24

Więcej informacji o zakładaniu i prowadzeniu spółek na naszej stronie – ZAPRASZAMY!

*********************************************

System elektronicznej rejestracji spółek do użytku został oddany w styczniu 2015 roku. Kilka miesięcy temu dokonano jednak kilku zasadniczych zmian mających na celu udoskonalenie systemu oraz wyeliminowania pewnych niedociągnięć technicznych jakie pojawiały się w czasie użytkowania.

Główne zmiany związane są z techniczną stroną wprowadzania wniosku oraz ujednoliceniem systemu (do tej pory rejestracja spółki z o.o. oraz spółki komandytowej znacznie różniły się od siebie). Teraz S24 jest o wiele bardziej przejrzysty i o wiele bardziej „przyjazny” przedsiębiorcom.

Osoby, które założyły konto przed zmianami będą musiały zrobić to ponownie. Bardzo przydatną funkcją, o jaką wzbogacono system, jest możliwość zapisania umowy spółki oraz powrócenie do niej w razie konieczności w przyszłości. Osoby zajmujące się usługową rejestracją będą miały możliwość sporządzenia umowy, zawarcie w niej wszystkich danych oraz odesłania ich do Klienta w celu weryfikacji i zatwierdzenia.

Zdania dotyczące nowego systemu są podzielone, jedni twierdzą iż wprowadzone zmienny pozwalają w znacznym stopniu skrócić czas rejestrowania spółki, inni skarżą się na pojawiające się błędy. Ministerstwo Finansów wciąż jednak prowadzi pracę nad systemem i być może niebawem czekają nas kolejne zmiany.

One Response so far.

  1. Weronika pisze:

    Ja osobiście załozyłam spółkę przez Internet. Polecam każdemu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *