Home » Zakładanie spółek » Ile potrwa proces rejestracja spółki?

Ile potrwa proces rejestracja spółki?

ile-trwa-rejestracja-spolki

 

Mamy idealny pomysł na działalność gospodarczą, chcemy jak najszybciej zarejestrować spółkę ile czasu będziemy musieli czekać ?

Proces rejestracji spółki troszkę potrawa, zależy w dużym stopniu od czynników, na które my nie mamy wpływu, musimy się uzbroić w cierpliwość i czekać. Ile czasu mają na rejestrację organy rejestrowe? Przepisy mówią, że 7 dni ale ten termin raczej rzadko jest dotrzymywany. Musimy też pamiętać, że mowa o 7 dniach jest w sytuacji kiedy zostały złożone prawidłowo wypełnione formularze, wniosek jest kompletny i nie budzi żadnych wątpliwości , jeśli pojawią się jakieś braki, niejasności  termin wydłuży się do 14 dni.

Na czas jaki organ rejestrowy potrzebuję do rejestracji spółki wpływają różne czynniki :

→   kompletność złożonego wniosku
→  właściwie zawarta umowa spółki, bez żadnych niejasnych zapisów
→  ilość podobnych spraw jakie organ musi załatwić

Są niestety też takie czynniki, które nie powinny ale występują jak np. życzliwość i kompetencję referendarzy.

Specjaliści, którzy w praktyce zajmują się rejestracją spółki podają, że średnio przedsiębiorcy na wpis do rejestru czekają kilka tygodni. Jeśli więc czas ma dla Nas ogromne znaczenie warto powierzyć rejestrację spółki doświadczonej firmie, która wszystkie formalności załatwi w ciągu kliku dni i nie będziemy musieli się denerwować dlaczego wszystko tak się przedłuża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: