Home » Zakładanie spółek » Informacje na temat spółek

Informacje na temat spółek

Zakładając działalność gospodarczą każdy podmiot chce mieć jak najwięcej informacji na temat konkurencji jaka już funkcjonuję na rynku, żeby osiągać jak największe zyski i prosperować jak najlepiej. Informacja to bardzo ważny element prowadzenia działalności, jeśli przedsiębiorca pozyska informację wcześniej niż konkurencyjne podmioty ma szansę zdobyć ogromną przewagę na rynku a także zabezpieczyć się przed popełnieniem błędu.

Dostępne jest mnóstwo źródeł, które dostarczają podmiotom gospodarczym potrzebnych informacji jednym z takich źródeł jest rejestr REGON, prowadzony przez Główny Urząd Statystyczny, kolejnym sposobem pozyskania informacji będzie prześledzenia wpisu do KRS. Informację z KRS będziemy w stanie uzyskać bezpłatnie z kolei rejestr REGON będzie wymagał opłat.

Większość dostępnych rejestrów będzie dostarczać podobnych informacji na temat podmiotów gospodarczych, takich jak:

 


zakup-spolki» nazwa podmiotu

» adres siedziby podmiotu
» forma prawna w jakiej jest prowadzona działalność
» forma własności
» rodzaj wykonywanej działalności
» daty powstania, rozpoczęcia, zawieszenia, wznowienia, zakończenia działalności gospodarczej
» dane kontaktowe
» datę dokonania rejestru

 

Takie informację nie tylko pozwalają na pozyskanie informacji na temat konkurencji jaka działa na rynku ale także pozwalają na sprawdzenie wiarygodności podmiotów z jakimi przedsiębiorca prowadzi wzajemne rozrachunki, czy podmiotów z którymi planuję podjąć współpracę gospodarczą. Dane dostępne w rejestrach są aktualne i wiarygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: