Home » Zakładanie spółek » Kupię zadłużoną spółkę

Kupię zadłużoną spółkę

kupno-spolki-zoo” Kupię zadłużoną spółkę” takie ogłoszenia coraz częściej pojawiają się w serwisach ogłoszeniowych. Zastanawiający jest fakt dlaczego podmioty gospodarcze zainteresowane są kupnem spółki, która posiada zadłużenie i mnóstwo zobowiązań wobec różnych wierzycieli. Z zakupem zadłużonej spółki wiąże się między innymi możliwość zmniejszenia zobowiązania podatkowego. Dług zakupionej spółki stanowi stratę dla kupującego co oznacza, że może ona zostać odliczona od osiągniętych dochodów. Pomniejszając dochody spółka zapłaci znacznie mniejszy podatek. Kolejnym argumentem przemawiającym za kupnem zadłużonej spółki jest jej staż, podmioty, które już jakiś czas istnieją na rynku lepiej postrzegane są przez jednostki gospodarcze, nie każdy przedsiębiorca sprawdza stan finansowy swojego kontrahenta.

Mnogość ogłoszeń ” kupię zadłużoną spółkę” powoduje, że ciężko znaleźć spółkę, która rzeczywiście spełnia oczekiwania ogłoszeniodawcy, może więc warto poszukać alternatywnych rozwiązań. Jeśli poszukiwania jest spółka z długami ze względu na długość jej istnienia na rynku można skorzystać z innego rozwiązania w formie gotowej spółki ze stażem. Taki podmiot również już jakiś czas funkcjonuje na rynku a dodatkowym atutem spółki stażowej jest jej idealna sytuacja gospodarcza, która pozytywnie postrzegana jest przez instytucje finansowe.

Jak przebiega transakcja kupna zadłużonej spółki ?

→   dochodzi do sprzedaży udziałów osobie, która zainteresowana jest gotową spółką
→   nowy udziałowiec podejmuję uchwałę, która odwołuje poprzedni zarząd jednocześnie powołując do życia nowego prezesa zarządu

Rynek kształtuje różne rozwiązania, które pomagają przedsiębiorcom  na stosowanie różnorodnych zabiegów pomagających w optymalizacji działania i osiąganiu jak najlepszych wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: