Home » Zakładanie spółek » Nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym

Nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym


rejestracja-spolki1 grudnia weszła w życie nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.
Dzięki zmianom jakie się pojawiły zakładanie spółki ma stać się procesem dużo prostszym. Główna zmiana jak się pojawi to możliwość automatycznego uzyskania numeru NIP oraz REGON.

Przedsiębiorcy zakładający własną działalność gospodarczą będę mieli do wykonania mniej formalności, co umożliwi rozpoczęcie działalności w dniu wpisu spółki do Krajowego Rejestru Sądowego. Podmioty gospodarcze nie będą miały obowiązku dostarczania zgłoszeń do urzędów skarbowych, GUS i ZUS przed rozpoczęciem działalności.

Informacje te przedsiębiorcy będą musieli dostarczyć do urzędu skarbowego w ciągu 21 dni od dnia dokonania wpisu do KRS. W przypadku zatrudniania przez przedsiębiorcę pracowników termin ten będzie wynosił 7 dni.

Planowana jest też kolejna nowelizacja ustawy o KRS, nowe regulacje będą dotyczyć rejestru tzw. martwych spółek, podmiotów, które tak naprawdę nie prowadzą aktywnej działalności gospodarczej, figurują jedynie na papierze. Nowelizacja ma zakładać możliwość likwidacji przez sądy takich spółek w postępowaniu przymuszającym. Takie zmiany mają się pojawić od 1 stycznia 2015 roku.

Czy zmiany wpłyną na usprawnienie procesu zakładanie spółki, przekonają się o tym podmioty gospodarcze, które niebawem będą rejestrować spółkę w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *