Home » Zakładanie spółek » Od czego rozpocząć proces rejestracji spółki z o.o. ?

Od czego rozpocząć proces rejestracji spółki z o.o. ?


proces-rejestracji-spolkiZanim przedsiębiorca zdecyduje się na rejestrację spółki musi zastanowić się jaki sposób założenia spółki będzie dla niego najlepszym rozwiązaniem. Ma możliwość samodzielnej rejestracji spółki za pomocą strony udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości lub też może skorzystać z pomocy podmiotów, które na co dzień zajmują się rejestracją spółek.

Kolejnym ważnym elementem jest umowa spółki. Jest to dokument, który określa zasady funkcjonowania spółki. Zanim zostanie sporządzona w formie aktu notarialnego przedsiębiorca powinien nakreślić sobie podstawowe założenia jakie mają zostać ujęte w umowie spółki.

Ważna jest także kwestia kapitału zakładowego. Wspólnicy spółki zobowiązani są do pokrycia minimalnej wielkości kapitału zakładowego, który w przypadku spółki z o.o. wynosi 5000 zł, kapitał ten wspólnicy mogą wnieść w większej wartości, jest to już kwestia indywidualna.

Proces rejestracji spółki wymagać będzie uzupełnienia kilku dokumentów, wcześniejsze przygotowanie i opracowanie niezbędnych danych umożliwi płynne przejście przez proces założenia spółki.

Rozwiązaniem alternatywnym dla założenie spółki jest zakup już gotowej spółki, która proces ten ma za sobą. Czysta spółka posiada wszystkie niezbędne dokumenty i ma już uregulowaną wartość kapitału zakładowego. Koniecznie jest jedynie dokonanie zmian w umowie spółki i aktualizacja danych w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *