Home » Zakładanie spółek » Optymalizacja podatkowa

Optymalizacja podatkowa


optymalizacja-podatkowa-w-spolceKażdy podmiot gospodarczy jaki funkcjonuję w gospodarce zgodnie z przyjętymi zasadami prawa zobowiązany jest płacić podatki.Tutaj rodzi się odwieczna różnica zdań między państwem, które chce aby wpływy do budżetu z tytułu podatków były jak największe a przedsiębiorcami, którzy robią wszystko by płacić jak najmniejsze podatki. Takie działanie przedsiębiorców określana jest mianem optymalizacji podatkowej, takie  ukierunkowania swoich działań, żeby kwoty płaconych podatków były jak najmniejsze.

Sposób na zmniejszenie wydatków związanych z podatkami znalazła spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Ten podmiot prawny zobowiązany jest przez przepisy do płacenia podatku dochodowego od osób prawnych a także w momencie kiedy nastąpi wypłata dywidendy wspólnikom spółki oni także będą musieli zapłacić podatek od uzyskanego dochodu. Wynika więc, że ten sam wpływ pieniężny jest opodatkowany dwa razy .

Aby tego uniknąć przedsiębiorstwa działające w formie spółki postanowiły połączyć się z spółką komandytową, która jako jedna z spółek osobowych płaci wyłącznie podatek dochodowy od osób fizycznych. Spółka z o.o w tym połączeniu spółek występuję w roli jednego z wspólników, który pełni rolę komplementariusza.

Z każdej sytuacji można znaleźć wyjście. Podmiotom gospodarczym nie brakuję pomysłów i przedsiębiorczości, szukają coraz to nowszych rozwiązań aby ułatwić sobie funkcjonowanie na rynku. Prowadzenie działalności gospodarczej to bardzo skomplikowany proces, każdy sposób na uproszczenie procedur, organicznie wydatków i kosztów to rozwiązania bardzo pożądane przez przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *