Home » Zakładanie spółek » Outsourcing usług biurowych

Outsourcing usług biurowych

Outsourcing usług biurowych to usługa skierowana dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą skupić się przede wszystkim na swojej firmie i nie tracić czasu na organizację biura.

Oferty wirtualnego biura zawierają w sobie najczęściej usługi w postaci adresu pod rejestrację spółki, dostępu do pomieszczeń biurowych, odbieranie korespondencji przychodzącej itp.. Skorzystanie z usługi outsourcingu pozwala na oddzielenie sfery prywatnej od biznesowej i poprawienie wizerunku podmiotu.

Przede wszystkim podstawowym atutem jest wysokość opłat – kwoty są o wiele mniejsze niż w przypadku wynajmowania stacjonarnego biura. Cena uzależniona jest od pakietu usług, który wybierze przedsiębiorca.

Dodatkowo biuro w centrum miasta to atrakcyjny adres, który buduje prestiż firmy i wpływa pozytywnie na wizerunek w oczach potencjalnych Klientów.

Właściciel działalności gospodarczej oszczędza także czas i energię, skupiając się jedynie na głównych działaniach i rozwoju swojego biznesu, podczas gdy reszta zadań powierzona jest wirtualnemu biuru.

E-biuro posiada jednak pewne wady – m.in. pracuje w określonych godzinach, więc spotkania w wynajętej sali konferencyjnej nie mogą być prowadzone w niestandardowych porach. Większość firm świadczących outsourcing biurowy ma także konkretne warunki dotyczące usług np. odebrana poczta wysyłana będzie tylko raz w tygodniu – zależnie od wykupionego abonamentu, pakiet może ulec zmianie w takich kwestiach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *