Home » Zakładanie spółek » Rejestracja spółek tzw. offshore

Rejestracja spółek tzw. offshore

Mamy XXI wiek, a mimo to niestety jeszcze wielu przedsiębiorców nie wie, czym są spółki offshore, o których można coraz częściej usłyszeć. Jak się okazuje, spółki te to nic innego, jak spółki, które zakładane są w tzw. rajach podatkowych.

Na obecną chwilę, na świecie istnieje mniej więcej około 60 rajów podatkowych, do których możemy zaliczyć m.in. Bahamy, Barbados, Monako, San Marino, Panamę itp. Ich działalność w głównej mierze polega na tym, że zagraniczne firmy zarejestrowane na ich terytorium, zwolnione są z opłacania podatków, prowadzenia firmowej rachunkowości, jak również składania rocznych sprawozdań finansowych.

Mimo tego, iż spółki offshore na ogół prowadzą działalność międzynarodową, to podlegają one jedynie pod jurysdykcję kraju, w którym zostały zarejestrowane i nie mogą zostać poddane kontroli skarbowej z ręki żadnego innego kraju. Raje podatkowe gwarantują przedsiębiorcom wysoki poziom poufności, co sprawia, iż przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na rejestrowanie firm właśnie w strefach należących do rajów podatkowych.

Jak zarejestrować spółkę offshore?
Rejestracja ta wymaga przede wszystkim stworzenia formuły organizacyjnej dla danego podmiotu gospodarczego, która będzie odpowiadała formom dostępnym w danym państwie. Nie da się ukryć, iż także w przypadku spółek offshore, najczęściej pod uwagę brane są spółki z o.o. oraz spółki akcyjne, a z kolei czas trwania ich rejestracji zależny jest od przepisów obowiązujących w danym państwie i wynosi od jednego dnia do miesiąca.

raj podatkowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *