Home » Zakładanie spółek » Rejestracja spółki komandytowej

Rejestracja spółki komandytowej

rejestracja-spolki-komandytowejRejestracja spółki komandytowej nie odbiega od sposobu rejestracji pozostałych spółek prawa handlowego. Najważniejsze elementy jakie mają wpływ na założenie spółki to sporządzenie umowy spółki a także jej wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.

Standardowo zaczynamy procedurę rejestracji od sporządzenia umowy Naszej spółki, ważne jest by   pamiętać, że taka umowa spółki musi zostać sporządzona w formie aktu notarialnego. Umowa spółki powinna zwierać w sobie określenie: siedziby i nazwy spółki, przedmiotu jej działalności, wkład wniesiony przez wspólników, zakresu odpowiedzialności poszczególnych członków.
Jak już umowa spółki została sporządzone pozostaje Nam udać się do sądu i dokonać wpisu spółki do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, to wpis do rejestru stanowi o momencie założenia spółki.

Konieczne będzie wypełnienie formularzy i wniesie opłaty. Jeśli będziemy dokonywać rejestracji osobiście musimy dokonać tylko czynności wymaganych przy rejestracji w sądzie, dzięki zasadzie jednego okienka sąd wyśle potrzebne formularze do pozostałych urzędów.

Dostępne mamy dwie drogi rejestracji spółki :

»  tradycyjną formę, czyli osobiste pojawienie się w sądzie
»  formę online czyli zarejestrowanie Naszego podmiotu w za pomocą internetu

Rejestracja spółki komandytowej podobnie jak w przypadku innych spółek będzie wymagała od Nas szeregu formalności i cierpliwości. Możemy uniknąć wszystkich problemów wiążących się z rejestracją korzystając z pomocy wyspecjalizowanych i doświadczonych podmiotów gospodarczych, które mają długoletnie doświadczenie w procesie rejestracji spółek.