Home » Sprzedaż spółek » Rejestracja spółki przez internet

Rejestracja spółki przez internet

rejestracja-spolki   Internet sposobem rejestracji spółki z o.o.?

Wprowadzono taką możliwość, która pozwala podmiotom gospodarczym na zarejestrowanie spółki za pomocą internetu. Wydawałoby się super, założę spółkę nawet nie musząc wychodzić z domu. Oj niestety nie jest to aż takie prosto.
Trzeba założyć konto w specjalnym systemie jaki został udostępniony przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Musi to zrobić każdy z wspólników spółki nie tylko osoba, która będzie wypełniać wniosek. Oczywiście tak jak w przypadku tradycyjnej formy rejestracyjnej wymagany jest kapitał zakładowy, czyli w przypadku naszej spółki z o.o. jest to 5 000 zł. Jest to wygodna procedura ale i przebiega bardzo szybko więc raczej w skład kapitału będzie wchodzić gotówka, bo wniesienie aportu wymaga więcej czasu.

Dostępny jest gotowy formularz umowy, niestety nie można w nim dokonywać zmian, trzeba wypełnić go w takiej wersji jaka jest dostępna na stronie Ministerstwa. Zmiany jeśli będą konieczne to dopiero po rejestracji spółki i wtedy już w formie aktu notarialnego.

Taki formularz o- line musi być podpisany przez wszystkich członków, czyli każdy wspólników musi posiadać podpis elektroniczny.

Po wypełnieniu wniosku i rozpatrywaniu go przez sąd, podmiot będzie musiał pozyskać wszystkie pozostałe konieczne elementy czyli NIP, REGON, zgłosić dane do ubezpieczenia w ZUS. W tej formie rejestracji nie ma opcji jednego okienka, to przedsiębiorca ma obowiązek załatwić wszystkie pozostałe formalności.

Usługi o-line są coraz bardziej dostępne, czego przykładem jest rejestracja spółki przez internet, dają nowe możliwości i ułatwiają funkcjonowanie. Czyn zawsze?