Home » Zakładanie spółek » Rejestracja spółki w ciągu 7 dni?

Rejestracja spółki w ciągu 7 dni?


rejestracja-spolkiObecnie średni czas rejestracji spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym wynosi 25 dni. Od 1 grudnia 2014 roku mają pojawić się zmiany. Wszystko za sprawą nowelizacji przepisów, które dotyczą tzw. jednego okienka. Przedsiębiorcy będą mieli możliwość rejestracji spółki w ciągu 7 dni.

Wprowadzone zmiany spowodują, że numer NIP oraz numer REGON będą nadawane automatycznie. Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego będzie oznaczał moment rozpoczęcia działalności gospodarczej. Zmniejszą się obowiązki formalne przedsiębiorców, którzy nie będą musieli wypełniać oraz składać odpowiednich formularzy o nadanie niezbędnych numerów rejestracyjnych. Numer zostanie wygenerowany automatycznie na podstawie Krajowego Rejestru Sądowego do Centralnego Rejestru Podmiotów Krajowej Ewidencji Podatników i rejestru Głównego Urzędu Statystycznego.

Propozycja zmian została opracowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Dzięki niej przedsiębiorcy dużo wcześniej będą cieszyć się własną firmą. Ułatwienia pojawią się także w zakresie rozwiązań stosowanych wobec firm zatrudniających pracowników. Informacje dotyczące numeru rachunku bankowego, danych kontaktowych, przewidywanej liczby zatrudnionych pracowników przedsiębiorca będzie miał możliwość dostarczyć w ciągu 21 dnia od momenty wpisu do KRS.

Czy proces rejestracja spółki przebiegać będzie w ciągu 7 dni, zgodnie z zapowiedziami, dowiemy się na początku grudnia. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *