Home » Zakładanie spółek » Rejestracja spółki w systemie S24

Rejestracja spółki w systemie S24

rejestracja-spolek-s24

 System S24 to potoczna nazwa systemu umożliwiającego założenia spółki przez Internet. Ustawodawca, żeby ułatwić podmiotom zakładanie spółek umożliwił im dokonanie tej czynności za pomocą systemu internetowego. Nazwa S24 ma kojarzyć się z czasem w jakim dokonuje się rejestracji spółki czyli w ciągu 24 godzin.

Rejestracja spółki w systemie S24 krok po kroku:

1. Należy wejść na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości i znaleźć zakładkę ” Rejestracja spółki z o.o. w 24h ” dzięki temu przedsiębiorca zostanie przekierowany na właściwą stronę gdzie dokonuję się rejestracji spółki.
2. Kolejny krok to założenie konta w systemie. Nie jest to skomplikowany proces, ponieważ system automatycznie będzie wymagać wszystkich niezbędnych danych.
3. Ostatni element to rejestracja spółki, po wypełnieniu wszystkich niezbędnych danych system wyświetli wzorzec umowy za pomocą, którego należy dokonać założenia spółki.

Rejestracja spółki w systemie S24 nie wymaga wizyty u notariusza, umowa spółki sporządzana jest za pomocą dostępnego wzorca. Dodatkowo wspólnicy spółki nie muszą martwić się koniecznością wniesienia wkładu na kapitał zakładowy, tę czynność można wykonać po założeniu spółki w ciągu 7 dni. Należy pamiętać, że w przypadku rejestracji przez Internet wkłady mogą mieć formę wyłącznie pieniężną.

Niestety wszystkich formalności nie da się wykonać ” nie wychodząc z domu „. Konieczna będzie wizyta w sądzie związana z poświadczeniem podpisów wspólników. Tej formalności można dokonać udając się do sądu i tam złożyć podpisy lub podpisy złożyć u notariusza i w formie poświadczenia notarialnego złożyć je w sądzie rejonowym.

Kolejną wada jaka się pojawia to brak możliwości skorzystania z jednego okienka. Wspólnicy zobowiązani będą złożyć oddzielnie dokumenty do poszczególnych urzędów.

S24 stanowi alternatywę dla tradycyjnego sposobu zakładania spółki z o.o. i wbrew nazwie nie umożliwia rejestrację spółki w ciągu 24h.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: