Home » Zakładanie spółek » Rejestracja spółki z o.o. komandytowej

Rejestracja spółki z o.o. komandytowej


spolka-zoo-komandytowaNa rynku dużym zainteresowaniem podmiotów gospodarczych cieszy się spółka z o.o. i spółka komandytowa, każda z innego powodu. Od jakiegoś czasu przedsiębiorcy zaczynają korzystać z połączenia tych spółek i prowadzą działalność w formie spółki z o.o. komandytowej. W brew pozorom to nie jest odrębny rodzaj spółki tylko spółka między spółkami, brzmi zupełnie jakie powiedzenie ” masło jest maślane” ale taka jest istota tej formy prawnej.

Po co przedsiębiorcy w takiej formie prowadzą działalnością ?

Na czele wszystkich odpowiedzi znajdziemy stwierdzenie, że jest to sposób na uniknięcie przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością podwójnego opodatkowania z kolei spółka komandytowa będzie mogła ograniczyć swoją odpowiedzialność za zobowiązania finansowe.  Każda ze spółek w takim połączeniu pozyska nowe możliwości.

Rejestracja takich podmiotów odbywa się poprzez zarejestrowanie każdej spółki indywidualnie potem następuję ich połączenie. Spółka z o.o. występuję w formie wspólnika spółki komandytowej. Proces tworzenia spółki z oo komandytowej  opiera się o tradycyjne formy rejestracji spółek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *