Home » Zakładanie spółek » Spółka stażowa

Spółka stażowa

Jeśli chcemy otworzyć własną działalność i zdecydowaliśmy się na kupno gotowej spółki, to często możemy trafić na oferty spółek stażowych. Co kryje się za tym określeniem?

Spółki ze stażem to takie, które w przeciwieństwie do spółek świeżych, istnieją na rynku od dłuższego czasu – od kilku miesięcy lub nawet lat. Czasami są to spółki z obrotami, które prowadziły działalność przez jakiś czas. Jeśli chcemy kupić taką spółkę, to szczególną uwagę musimy poświęcić kwestii ewentualnych długów ciążących na takim podmiocie.

Istnieją jednak spółki stażowe nieposiadające historii – takie spółki zostają często założone z intencją ich sprzedaży, a przez cały czas ich istnienia właściciel opłaca niezbędne składki i podatki, nie prowadząc działalności. Decydując się na taką transakcję i korzystając z usług profesjonalnej firmy sprzedającej spółki, możemy mieć większą pewność bezpieczeństwa – nie ryzykujemy posiadania zadłużonej działalności.

Dlaczego warto zdecydować się na kupno takiej firmy, skoro spółka stażowa jest zazwyczaj droższa od świeżej?
Dla niektórych przedsiębiorców może to być korzystna oferta, zwłaszcza jeśli chcą starać się o dodatkowe dofinansowanie działalności. Przy staraniach o kredyt, długi staż może być zaletą, która zwiększy zaufanie instytucji bankowej do przedsiębiorstwa.

One Response so far.

  1. Kornelia pisze:

    Super wpis, naprawdę ciekawe informacje, ogolnie fajny blog 🙂 bede tu wpadać czesciej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *