Home » Zakładanie spółek » Spółka z o.o. i jej działalność w SSE

Spółka z o.o. i jej działalność w SSE

Skrót SSE pochodzi od określenia specjalne strefy ekonomiczne. Są to obszary jakie zostały wyodrębnione na terytorium Polski. Taka strefa ekonomiczna charakteryzuję się tym, że posiada własną administrację, nie jest zamieszkana przez ludzi.

Na obszarze takiej strefy jest możliwość prowadzenie działalności gospodarczej pod pewnymi warunkami, które są bardzo korzystne dla przedsiębiorców. Chodzi tutaj o preferencje podatkowe, podmiot działający w takiej strefie może być zwolniony z opłacania podatku dochodowego od osób prawnych a także od osób fizycznych. Działając w takiej strefie podmiot może uzyskać pomoc publiczną pod warunkiem, że posiada zezwolenie.

Takie miejsce wolności podatkowej marzy się na pewno nie jednemu przedsiębiorcy ale nie każdy może z niego korzystać. Aby móc prowadzić działalność w takiej strefie należy uzyskać pozwolenie jakie wydaje zarząd takiej specjalnej strefy.

Po co organy rządzące stworzyły takie SSE?

Strefy te mają wpłynąć na poprawę rozwoju gospodarczego regionów, zwiększyć konkurencyjność podmiotów , ogólnie poprawić kondycję całej gospodarki. Działalność w takiej strefie oznacza wdrażanie nowoczesnych technologii, wprowadzanie innowacyjnych produktów.

W Polce istnieje 14 takich stref, które znajdują się w różnych województwach. Rada Ministrów określiła, że będą one istnieć do 31 grudnia 2026, być może ten termin zostanie przedłużony.Perspektywa czasowa jest bardzo długa i cały czas istnieje możliwość pozyskania zezwolenia i podjęcia działalności w specjalnej strefie ekonomicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *