Home » Zakładanie spółek » Spółka z o.o. i możliwość pozyskania dotacji

Spółka z o.o. i możliwość pozyskania dotacji

dotacja-dla-spolki

 

Żeby założyć spółkę z o.o. nie potrzebny jest ogromny kapitał. Wymagane jest 5 000 zł na poczet kapitału zakładowego, można wpłacić więcej ale to jest minimum jakie jest wymagane. Niestety prowadzenia działalności gospodarczej kosztuję i skądś trzeba pozyskać środki na dalsze funkcjonowanie firmy.

Przedsiębiorca ma do wyboru szereg możliwości. Pierwsza jaka się pojawia to zwrócenie się o pomoc do instytucji finansowej ale tutaj koszty raczej będą bardzo wysokie a i pewność, że takie środki pozyskamy jest znikoma, mało instytucji finansowych udziela pożyczek i kredytów jednostkom, które dopiero co zaczęły funkcjonować na rynku i nie mają za sobą dużego doświadczenia.

Kolejnym ze sposobów jest pozyskanie dotacji z UE. Tutaj już koszty będą znacznie niższe bo pozyskamy środki, które pomogą Nam w rozwoju firmy i które po jakimś czasie będziemy musieli zwrócić aby kolejne jednostki mogły ponownie je wykorzystać tzw. instrumenty zwrotne. Polska jest jednym z największych beneficjentów unijnych środków. Środki jakie Unia przekazuję Polsce dają szereg możliwości i pozwalają na rozwój gospodarczy kraju. O pozyskanie takich środków mogą się również ubiegać spółki jeśli tylko spełniają wymagania jakie stawiają organizowane programy.

Takie dotację to możliwość pozyskanie dużej puli dofinansowania, która może wpłynąć na rozwój firmy, wprowadzenia na rynek nowych produktów, zastosowanie nowoczesnych technologii i innowacji. Spółka będzie miała szansę rozwinąć skrzydła dzięki unijnym funduszom. Szansa na takie środki pojawi się w 2014 roku w związku z rozpoczęciem nowej perspektywy finansowej 2014-2020. Możliwość pozyskania dotacji będzie duża więc to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich przedsiębiorców, którzy borykają się z problemem braku środków na działalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *