Home » Zakładanie spółek » Spółka z o.o. i umowy

Spółka z o.o. i umowy

Podstawą realizacji każdej transakcji, sposobem pokazania powiązania między jednostkami jest zawarcie umowy. Daje to pewność każdej ze stron, że zapoznano się z wszystkimi wymagania, które zostały zaakceptowane a nie wywiązanie się z umowy będzie niosło ze sobą odpowiednie skutki. Do zawarcia umowy dochodzi w wielu sytuacjach choćby zakup produktu w sklepie na potwierdzenie otrzymujemy paragon, które ewentualnie będzie stanowił podstawę do dochodzenia swoich praw.

Najczęstszą formą umowy spotykanej na rynku jest forma pisemna. Daje możliwość zawarcie w niej wszystkich ważnych dla strony aspektów transakcji i takie umowy występują w przypadku spółki z o.o. i większości przedsiębiorstw. Podmioty działając na rynku muszą mieć pewność co do warunków transakcji , muszą mieć potwierdzenie,  że umowa została zawarta. Pozwala to później na prawidłowe funkcjonowanie jednostki i prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi normami.

Umowa to oświadczenie woli, które składa osoba podpisująca umowę. Czasem pisemna forma umowy nie wystarcza i konieczna jest umowa w innej formie np. aktu notarialnego. Tak jest kiedy przedmiotem sprzedaży ma być nieruchomość. Prawo narzuca formę aktu notarialnego pod rygorem nie ważności, czyli istnieje konieczność zachowania takiej formy.

Umowy są rodzajem zabezpieczenia jakie otrzymuję podmiot. Dają pewność, że druga strona transakcji jest zainteresowana i wie jakie musi spełnić warunki.

One Response so far.

  1. stiwi pisze:

    Krótko, zwięźle i na temat, czyli to, czego mi było trzeba. Tak trzymaj! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *