Home » Zakładanie spółek » Spółka z o.o. za 1 zł ???

Spółka z o.o. za 1 zł ???


rejestracja-spolki-zooPojawił się w połowie lipca taki projekt Ministerstwa Sprawiedliwości, który przedstawiał możliwość założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością za jedynie 1 zł. To byłoby ogromne uproszczenie dla przedsiębiorców, zwłaszcza, że teraz kapitał zakładowy spółki wynosi 5 000 zł .

Do tej pory wszystkie działania zatrzymały się jedynie na projekcie i wszystko wskazuję na to, że podmioty gospodarcze nie będą miały możliwości zakładania spółki za 1 zł . Projekt ustawy będzie poprawiany a właściwie to pisany od nowa i raczej spółki za 1 zł w nim już nie zobaczymy.

Ciekawe jaką reakcję spowodowała by aż taka obniżka wysokości kapitału zakładowego. Już teraz spółka z ograniczoną odpowiedzialnością należy do spółek, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców, więc taka obniżka jeszcze bardziej mogłaby zwiększyć popularność tej spółki.

Ale wynika z tego, że był to tylko kolejny pomysł Naszych posłów, które nie wywołał aprobaty i nie zostanie zrealizowany.
Pozostaje więc przedsiębiorcom tradycyjna wersja spółki z o.o. z kapitałem zakładowym w wysokości 5 000 zł. Ta wielkość kapitału zakładowego i tak należy do grupy niewielkich, bo przykładowo spółka akcyjna wymagana wniesienia kapitału zakładowego w wysokości 100 000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: