Home » Zakładanie spółek » Spółka ze stażem poszukiwana

Spółka ze stażem poszukiwana

spolke-stazowa-sprzedamCoraz częściej podmioty gospodarcze szukają rozwiązania jakim jest spółka ze stażem. Spółka ze stażem to nic innego jak podmiot, który już jakiś czas istnieje na rynku i prowadzi działalność gospodarczą. Choć nie zawsze. W gronie spółek ze stażem można również znaleźć gotowe spółki, które nie prowadziły nigdy działalności a zostały już jakiś czasem temu zarejestrowane w KRS.

Spółka ze stażem jest dobrym rozwiązaniem kiedy podmiot gospodarczy stara się o dotacje i warunkiem jest firma już jakiś czas działają na rynku lub zależy mu na pozyskaniu kredytu, a instytucje finansowe przychylniej patrzą na wniosku jednostek ze stażem. Nowe podmioty są nie pewne więc im kredyty są rzadziej udzielana bo nie wiadomo jak sobie poradzą na rynku.

Spółki ze stażem, które już jakiś czas działają na rynku mogą niestety posiadać zadłużenie, które raczej nie jest mile widziane jeśli dopiero rozpoczynamy działalność. Z kolei gotowa spółka ze stażem to gwarancja braku zadłużenia ( potwierdzone notarialnie), podmiot ten nigdy nie podejmował działalności więc nie miał w jaki sposób zaciągnąć zobowiązań.

Zdarza się, że poszukiwania spółki ze stażem, która prowadziła kiedyś działalność są bezowocne. Może warto wtedy swoje poszukiwania skierować w kierunku gotowych spółek, które są rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przez podmioty gospodarcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *