Home » Zakładanie spółek » Wady spółki z o.o.

Wady spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością posiada wiele zalet, ale niestety ma też swoje wady o których powinien wiedzieć, każdy przedsiębiorca zanim zdecyduje się na założenie lub zakup podmiotu gospodarczego.

Pierwszą wadą jest podwójne opodatkowanie zysku spółki z o.o., ponieważ spółka jest odrębnym podatnikiem, to płaci swój własny podatek, wspólnicy zaś muszą kombinować jak ominąć podwójne opodatkowanie.

Kolejną wadą jest prowadzenie pełnej księgowości jednak ostatnio ten minus nie jest już tak zauważalny, ponieważ usługi księgowych nie są wcale tak drogie jak kiedyś, a dodatkowo w małych spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością przedsiębiorca sam może zająć się księgowością, dzięki różnym aplikacją i platformą ułatwiających prowadzenie dokumentacji.

Na pewno wiedzą Państwo, że właściciele nie odpowiadają własnym majątkiem za zadłużenia jednostki gospodarczej, ale czy słyszeli Państwo, że członkowie zarządu już tak. Na przykład w sytuacji niezłożenia wniosku o ogłoszenie upadłości w wyznaczonym terminie.

 

Zobacz również zalety spółek z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: