Home » Zakładanie spółek » Więcej możliwości już od 2016 roku

Więcej możliwości już od 2016 roku


rejestracja-spolki-jawnejOd niedawna przedsiębiorcy mogą rejestrować za pomocą elektronicznego systemu S24 spółkę komandytową oraz spółkę jawną, to nie koniec zmian w zakresie rejestracji tych spółek. Od kwietnia 2016 roku procedura zakładania spółek za pomocą systemu jaki udostępniony został przez Ministerstwo Sprawiedliwości zostanie wzbogacona o kolejne opcje.

Przedsiębiorcy będą mieli możliwość:

  • przeniesienia ogółu praw i obowiązków wspólnika,
  • wprowadzenia zmian do umowy spółki w zakresie postanowień zmiennych,
  • podjęcia uchwały, która dotyczyć będzie zmiany adresu spółki, zatwierdzenia sprawozdania finansowego i założenia w tym zakresie wniosku o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego,
  • podjęcia uchwały, która dotyczyć będzie rozwiązania spółki.

Wszystkie zmiany jakie zostały wprowadzone w zakresie rejestracji spółki jawnej oraz komandytowej mają na celu usprawnienie całego procesu zakładania spółki oraz zachęcenie przedsiębiorców do podejmowania aktywnego działania na rynku. Rejestracja spółki za pomocą systemu S24 jest znacznie łatwiejsza przede wszystkim z uwagi na możliwość wykorzystania wzorca umowy jaki udostępniony został w systemie. Cały proces rejestracji spółki przebiega bardzo płynnie dzięki kolejnym wskazówkom systemu. Ułatwienie przedsiębiorcom zakładania działalności gospodarczej jest bardzo ważne, ponieważ szereg formalności jakie należy wykonywać prowadząc własną firmę nie jednego przyszłego przedsiębiorcę może przerazić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *