Home » Zakładanie spółek » Więcej o Gotowej Spółce z o.o.

Więcej o Gotowej Spółce z o.o.

gotowa-spolka-informacje

 

Jeśli już jesteśmy zdecydowani kupić gotową, czystą spółkę podstawowe informację są Nam znane. Nie kupuję się przecież według polskiego przysłowia kota w worku. Chcielibyśmy wiedzieć jak najwięcej, żeby mieć pewność, że Nasz wybór jest najlepszy. Wydaje się jednak, że zawsze jakieś wątpliwości mieć będziemy, bo taka już Nasza natura, że 100% pewności mamy bardzo rzadko. Jakie informację na temat gotowej spółki możemy znaleźć? Jest tego troszkę, bo to bardzo ciekawy podmiot prawny. Jedną z informacji jaka się pojawi jest stwierdzenie, że gotowa spółka ma czystą historię gospodarczą. Co to znaczy? Podmiot, który chcemy kupić nigdy nie prowadził żadnej działalności gospodarczej, nie wystawiał faktur ani nie stanowił strony w żadnych transakcjach gospodarczych. Gotowa spółka nie brała udziału w żadnych postępowaniach egzekucyjnych, sądowych itp.

Dane kontaktowe w formie numeru telefonu, fax-u, mail-a nie istnieją. Gotowa spółka nie ma żadnych kontrahentów, nie zatrudniała pracowników. Jedyne co posiada to wszystkie dokumenty niezbędne do podjęcia działalności, a także siedzibę. Z tą siedzibą jest najczęściej tak, że jest ulokowana w bardzo atrakcyjnym miejscu a my mamy prawo do jej zmiany. Tylko czy opłaca się rezygnować z atrakcyjnej lokalizacji, która będzie zachęcać kontrahentów? Pewnie większość pomyśli, że to konieczność, nic bardziej mylnego. Odległość nie stanowi przeszkody, możemy pozostać przy pierwszej wersji siedziby i korzystać z usługi wirtualnego biura.

Zakup Gotowej Spółki otwiera szereg możliwości, z których możemy skorzystać. Jak zawsze mamy wybór i to my decydujemy na czym tak naprawdę Nam zależy. Warto przeanalizować wszystkie za i przeciw bo w przypadku gotowej spółki zalety przeważają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: