Home » Zakładanie spółek » Wirtualna spółka z o.o.

Wirtualna spółka z o.o.

wirtualna-spolka-zoo

 

Czyżby kolejna zmiana w Kodeksie Spółek Handlowych?

Pojawiły się projekty nowej formy wkładu w spółce z o.o. Do tej pory podmioty rejestrujące działalność w tej formie spółki miały obowiązek wnieść wkłady na kapitał zakładowy spółki w postaci środków pieniężnych lub w formie aportu. Nowy projekt wprowadza udziały w wersji beznominałowej stąd też nowe określenie ” wirtualna spółka z o.o. ” W nowej spółce obowiązkowy będzie kapitał zapasowy w formie udziałów beznominałowych, których cena będzie określona w umowie spółki, posiadanie takich udziałów będzie dawać wspólnikom spółki takie same prawa jak w przypadku tradycyjnych udziałów.

Nowelizacja ma na celu uatrakcyjnienie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, ułatwienie podmiotom gospodarczym podejmowania działalności w formie spółki z o.o. . Praktycy obawiają się jak będzie w takiej spółce wyglądać aspekt związany zabezpieczeniem interesów wierzycieli. Pomysłodawcy projektu bronią się wskazując na :

→  obowiązkowy kapitał zapasowy
→  oświadczenie o dobrej kondycji spółki
→  test wypłacalności spółki

Wszystkie to ma dać kontrahentom pewność, że ich interesy będą w pełni zabezpieczone. Pojawia się jednak wiele wątpliwości. Jak będzie okaże się w praktyce kiedy projekt zostanie zaakceptowany i wejdzie w życie. Spółka z o.o to jedna z najczęściej wybieranych spółek przez przedsiębiorców ciekawe czy zmiany spowodują zakładany wzrost jej zainteresowaniem czy wywołają skutek odwrotny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: