Home » Wirtualne biuro » Wirtualne biuro dla wybranych?

Wirtualne biuro dla wybranych?


wirtualne-biuroOstatnio pojawiła się bardzo ciekawa informacja na temat Wirtualnego Biura, usługi, która bardzo często stosowana jest przez podmioty gospodarcze.

Wirtualne biuro to bardzo korzystne rozwiązanie dla spółki, daje możliwość znacznego obniżenia kosztów związanych z biurową obsługą spółki, poszukiwaniem lokalizacji a także pozwala na pozyskanie profesjonalnej i kompetentnej obsługi połączonej z możliwością  skorzystania z wielu innych usług. W związku z licznymi zaletami takiego rozwiązania wiele podmiotów gospodarczych zaczęło się interesować wirtualnym biurem co spowodowało, że całą sprawą zainteresował się Urząd Skarbowy. Problem pojawił się przy nadawaniu spółką numeru NIP, zaczęły pojawiać się sytuacje, że US odmawiał nadania takiego numeru ze względu na lokalizację siedziby spółki.

W Gdańsku miała miejsca sytuacja, że US nie zgodził się na wydanie numeru NIP, tłumacząc się między innymi tym, że podana lokalizacja używana jest przez inne podmioty i nie nadaje się na siedzibę dla spółki. Sprawa rozwiązała się w sądzie. Wydano decyzję, w której stwierdzona, że US nie ma prawa odmawiać nadania NIP z powodu siedziby spółki, może to zrobić w sytuacji kiedy okoliczności mogą wskazywać, że spółka będzie prowadziła nielegalną działalność.

Opisany przypadek dotyczył spółki komandytowej a rozwiązanie sprawy zostało w pełni zaakceptowane przez Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: