Home » Zakładanie spółek » Zakładam firmę

Zakładam firmę


prowadzenie-wlasnej-firmyKażdy z Nas ma predyspozycje do wykonywania innych zadań. Jedni z Nas są idealnymi kandydatami na kierowników, dyrektorów i zarządców więc zakładamy firmy i prowadzimy działalność gospodarczą. Czy Nasze predyspozycje charakteru wystarczą żeby z powodzeniem prowadzić działalność gospodarczą ? Z pewność nie, potrzebujemy nabyć mnóstwo umiejętności i posiąść ogromną wiedzę, żeby na równi walczyć z konkurencją jaka już działa na rynku.

Każdy z przyszłych przedsiębiorców którzy zakładają działalność staje przed wyborem formy prawnej takiej działalności. Mamy do wyboru szereg różnorodnych podmiotów, z których każdy ma swoje charakterystyczne cechy. Musimy zdecydować jakie priorytety będą dla Nas najważniejsze i jaki charakter działalności będziemy prowadzić. Najczęściej przedsiębiorcy rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej decydują się na  spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością a także coraz większym zainteresowaniem zaczyna się cieszyć spółka z o.o. komandytowa.

Te dwie spółki dają przedsiębiorcy możliwość ograniczenia odpowiedzialności za zobowiązania, jakie zaciągnięte zostaną przez Naszą spółkę . To pewnego rodzaju zabezpieczenie przed utratą osobistego majątku w razie niepowodzenia w prowadzeniu działalności. Należy jednak pamiętać, że są przypadki kiedy w spółce z o.o. takiej odpowiedzialności wspólnik nie uniknie zazwyczaj takie sytuację dotyczą wspólników, którzy zajmują miejsce w zarządzie spółki.

Wybór formy w jakiej będzie prowadzona działalność to bardzo ważny etap, ponieważ wiąże się z różnymi konsekwencjami, choćby w przypadku niektórych form koniecznością prowadzenia pełnej księgowości. Na szczęście regulacje prawne pozwalają pod odpowiednimi warunkami na zmianę formy prawnej ale to wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami i formalnościami.

Założenie firmy to wieloelementowy proces, w którym przedsiębiorcę czeka wiele wyzwań i decyzji do podjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *