Home » Zakładanie spółek » Zakładanie spółki jawnej przez Internet

Zakładanie spółki jawnej przez Internet

rejestracja-spolki-jawnej

Od stycznia 2015 roku wprowadzono w KRS dodatkową możliwość dla przedsiębiorców, którzy zamierzają otworzyć spółkę jawną. Od tej pory rejestrację spółki jawnej i komandytowej można przeprowadzić za pomocą systemu informatycznego. Do czasu wprowadzenia tych przepisów rejestracja online była dostępna tylko dla spółek z o.o.

Rejestracja spółki jawnej online przebiega bardzo podobnie, jak rejestracja pozostałych spółek. Na początku wspólnicy muszą dokonać rejestracji w systemie eMS, który dostępny jest na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Po dokonaniu rejestracji należy zalogować się do systemu i otworzyć zakładkę – „REJESTRACJA SPÓŁKI JAWNEJ Z WYKORZYSTANIEM WZORCA UMOWY”. Następnie wprowadza się dane do formularzy rejestracyjnych i generuje się te dokumenty wraz z umową spółki. Przygotowane dokumenty muszą zostać podpisane przez wszystkich wspólników za pomocą podpisu elektronicznego. Dokumenty zostają wysłane do KRS zaraz po tym, jak wspólnicy dokonają opłat sądowych również za pomocą specjalnego systemu płatności.

Rejestracja spółki jawnej przez Internet to bardzo duże uproszczenie! Prawie wszystkie czynności można wykonać nie wychodząc z domu, a spółka zostaje zarejestrowana w KRS w ciągu 24 godzin.

Internet, jak zwykle, okazuje się tańszy i szybszy. E-rejestracja odbywa się bez udziału notariusza i kosztuje ok. 250 zł mniej niż standardowo. Szybciej można uzyskać wpis do rejestru, gdyż sąd rejestrowy ma jeden dzień od daty wpływu e-wniosku na jego rozpatrzenie. Ponadto system S24 nie jest skomplikowany.

 

One Response so far.

  1. uzytkownik pisze:

    Sam zakładałem spółke przez neta i jestem zadowolony bo wszystko przebieglo bez problemów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *