Home » Zakładanie spółek » Zalety spółki z o.o.

Zalety spółki z o.o.

Wielu przedsiębiorców wybiera spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością jako formę prowadzenia działalności idealną dla siebie. Nie jest to w żadnym wypadku zadziwiające, ponieważ taki rodzaj działalności ma wiele zalet. Dzisiaj przyjrzymy się niektórym z nich.

Pierwszą zaletą jest niski koszt rejestracji działalności – zwłaszcza zajmując się tym przez Internet lub za pośrednictwem specjalnego biura, możliwe jest ograniczenie kosztów związanych z wystartowaniem firmy. Również kapitał zakładowy nie jest wysoki – wymaga się, aby było to minimum 5 tysięcy złotych. Uzyskanie numeru REGON lub NIP nie wymaga żadnego wysiłku. Numery te są nadawane automatycznie, przy rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Kolejną znaczącą zaletą spółki z o.o. jest to, że odpowiada się w niej tylko do wysokości wniesionego kapitału zakładowego. W razie kłopotów finansowych spółki, wspólnicy nie będą musieli spłacać ewentualnych długów z narażeniem prywatnego majątku. Ciekawym plusem działania w spółce z o.o. jest też to, że mimo nazwy, może ona składać się z jednej osoby. Takie rozwiązanie umożliwia przede wszystkim ograniczenie ryzyka gospodarczego przy jednoczesnym prowadzeniu większej, rozwiniętej firmy. Pomaga też zmniejszyć konieczne do odprowadzenia podatki.

Zalety spółki z o.o. to tak naprawdę temat-rzeka. Zachęcamy jednak do zapoznania się z tym tematem – szczególnie te osoby, które pragną rozpocząć własną działalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *