Home » Zakładanie spółek » Zanim założysz spółkę z o.o.

Zanim założysz spółkę z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to bez wątpienia jedna z najczęściej wybieranych form, w ramach której przedsiębiorcy decydują się poprowadzić swoją firmę. Zazwyczaj głównym bodźcem, który wpływa na nasz wybór jest niski kapitał zakładowy. Zanim jednak zdecydujesz się na ten podmiot rozważ kilka kwestii…

Po pierwsze, zastanów się nad istotą spółki z o.o. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że spółka z o.o. jest odrębnym podmiotem prawnym, wymagającym prowadzenia księgowości pełnej, która niestety jest stosunkowo kosztowna.
Po drugie, dokładnie przeanalizuj zasady funkcjonowania tego podmiotu. Niezbędne informacje znajdziesz w kodeksie spółek handlowych.
Kolejno, rozwiej swoje wszelkie wątpliwości. Nie otwieraj spółki w ciemno, jeżeli gnębi Cię jakiekolwiek zagadnienie. Zapytaj o nie prawnika, księgowego lub doradcę podatkowego.
Następnie sprawdź, czy ta forma na pewno spełni Twoje wymagania. Być może inna spółka znacznie lepiej sprawdzi się podczas prowadzenia działalności gospodarczej.
Ostatnim bardzo ważnym krokiem jest wybór wspólnika. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z biznesem dobrze jest mieć wsparcie bardziej doświadczonej osoby. Pozwoli ci to zdobyć niezbędną praktykę. Pamiętaj jednak, że wspólnik powinien być osobą w pełni zaufaną.  Niepewny partner może okazać się sporym zagrożeniem.

Więcej informacji o spółkach dostępnych jest na naszej stronie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: